woolash reviews
تشک طبی
نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو بخار تفال
زودپز برقی تفال
خرید توتون پیپ
مرکز خرید پیپ در تهران
خرید بک لینک
قیمت تشک رویا
iran-foodex
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :iran-foodex
تاريخ: ۱۱ تير ۱۳۹۶ ساعت: ۱۰:۰۱:۵۷

هشدار رييس جامعه دامپزشكان در رابطه احتمال وجود سفيدكننده در لبنيات سنتي به گزارش خبر نگار ايرنا , «پيام محبي» افزود : مردمان نمي دانند با مصرف لبنيات سنتي در حقيقت توليد ها دربردارنده آنتي بيوتيك , فلزات سنگين وزن , افلاتوكسين و عوامل بيماريزاي تب مالت و سل را به تن خويش ارائه مي كنند . 
او بيش تر كرد : اداره دامپزشكي متولي در دست گرفتن و محاسبه بر بهداشت فراورده هاي نپخته دامي است . 
به گفته او , دولت هم بايستي در اداره پدافند غيرعامل براي جلوگيري از اين مشكلات به كاهش واحد هاي لبنيات سنتي از روش اداره دامپزشكي دست بزند . 
مدير جامعه دامپزشكان جمهوري اسلامي ايران تاكيد كرد هيچ مدل روغن پالم در شير وجود نداشته و ندارد و خاطرنشان كرد : در پيشين تنها براي ايجاد ماست‌ هاي پرچرب و بستني از پالم استفاده مي‌شد و استفاده از اين روغن براي عرضه شير پاستوريزه در بازار مصرف توجيه اقتصادي ندارد . 
محبي افزود : براي استفاده از روغن پالم در شير مي بايست ابتدا چربي آن را جدا و به جاي آن از پالم استفاده كرد كه‌اين تكان مخارج متعددي دربردارد . 
او سخنان وزير بهداشت , معالجه و يادگرفتن پزشكي در رابطه وجود روغن پالم در شير نپخته صنعت هاي را غيرمنطقي دانست و افزود : سود اين حرف ها سبب شد مصرف شير و فرآورده‌هاي لبني بهداشتي در ميهن كم شود و مردمان به جهت مصرف لبنيات سنتي بروند . 
به گفته او , براساس آمارهاي وزارت بهداشت سرانه مصرف شير به كمتر از 40 كيلوگرم رسيده , در حالي كه ميانگين سرانه مصرف جهاني شير 160 كيلوگرم و در كشورهاي توسعه يافته بالاي ٣٠٠ كيلوگرم است . 
محبي اين پروسه مصرف را براي مرز و بوم ما نگران كننده دانست و افزود : اين فرمان مي تواند پوكي استخوان ٩٠ درصدي را براي خانوارها به همراه داشته باشد . 
او ادامه بخشيد : كشور ايران در مصرف آنتي‌ بيوتيك‌ ها سهم دوچندان بالايي دارااست كه‌اين دستور احتمال دارد خطرات و مشكلاتي را براي سالم مردمان ساخت نمايد . 
** شهرداري رده يه خرده براي ذبح بهداشتي دام داراست 
او در رابطه رعايت بهداشت در ذبح ديني دام در محيط هاي شهري بيان كرد : فرهنگ وتمدن قرباني كردن دام در ميهن ما موجود است و امري زياد نيكو است , چون سبب ساز مي‌شود اشخاص جزو بودجه خويش را به مستضعفان بدهند البته مي بايست دقت كرد به قضيه قرباني كردن در محيط هاي بهداشتي كمتر اعتنا شده‌است . 
مدير جامعه دامپزشكان مملكت افزود : شهرداري تهران به مسئله ذبح بهداشتي دام در محيط هاي شهري دقت ضروري را نداشته است , به نحوي كه اكنون بخش متعددي از مردمان براي نذورات خويش دام را در معابر شهري ذبح مي نمايند كه ناشي از كم بودن تعداد مركز ها عرضه و ذبح بهداشتي دام است . 
محبي اعلام كرد : بيماري‌هايي نظير تب كريمه كنگو از روش رعايت نكردن قانون ها بهداشتي دام در محيط هاي شهري انتقال ميابد و با يك دام احتمالا اشخاص متعددي كثيف شوند . 
** ويروس آنفلوانزاي طيوران بي اذن وارد مي گردد 
رييس جامعه دامپزشكان مملكت اظهارداشت : ويروس براي ورود به مملكت ويزا و گذرنامه نمي گيرد! ما نمي‌توانيم جلو ورود پرنده ها مهاجر را كه نظير بمب افكن آلودگي ميكروبي خويش را به ديگر كشورها مياورند , بگيريم . 
به گفته او , اين مسئله مي بايست رئيس شود تا زيان كمتري در مواقعي مثل آنفولانزاي پرنده ها به بخش كشاورزي سرزمين وارد شود . او تاكيد كرد مي بايست در تجويز دارو اعتنا بيشتري شود و ذكر كرد : در مواقعي چشم شده‌است پزشكان و دامپزشكان ميهن داروهاي متبوع مراجعه كنندگان و ساخت كنندگان را تجويز مي نمايند . 

جت پرينتر

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :iran-foodex
تاريخ: ۱۱ تير ۱۳۹۶ ساعت: ۰۹:۵۹:۲۰

 در كشورفعاليت كارخانه‌ هاي روغن كشي با ۴۰ درصد گنجايش در مملكت اكبر سبقتي دبير انجمن روغن كشي در راي زني با اشاره به آخري موقعيت كار كارخانه‌ هاي روغن كشي اظهار داشت : طي سال قبلي گنجايش كارخانه‌ هاي روغن كشي از ۵ به ۴۰ درصد ارتقاء يافته كه در الان سياست گذاري وزارت جهادكشاورزي مبتني بر تأمين دارايي دلايل واردات ۵۰ توماني به ازاي هر كيلو دانه روغني آتي كارخانجات را به خطر انداخته است . 
او افزود : كارخانه‌ هاي روغن كشي رغبت دارا‌هستند كه مواد نخستين موردنياز خويش را در درون تأمين كنند , اين درحالي است كه طي سال‌هاي اخير واردات دانه‌ هاي روغني , كاهش ساخت را به همراه داشته است . 
سبقتي با اشاره به اين كه خريد دانه‌ هاي روغني با نرخ هزار و 200 تومان به ضرروزيان كشاورزان است , ادامه اعطا كرد : كنجاله با تعرفه 10 درصدي وارد مي گردد كه در سوي حمايت از ساخت درون مي بايست آن را به 25 درصد ارتقاء بخشيد . 
به گفته او , بعضي شركت‌ هاي مدني , واردكننده كنجاله مي‌باشند كه همين فرمان عدم رقابت كارخانجات و متضرر شدن آن ها را به همراه داشته است . 
دبير انجمن روغن كشي بابيان اين‌كه در همگي جاي عالم ابزار تعرفه راهكاري در جهت حمايت از ايجاد باطن است , اعلام كرد : با دقت به آنكه همين سال , سال ساخت و اشتغال معرفي شده توقع مي رود كه با تغيير و تحول تعرفه واردات روغن ناپخته كارخانجات را حمايت كنند . 
او تصريح كرد : بار‌ها توصيه داده‌ايم كه از محل ارتقاء تعرفه واردات كنجاله و روغن ناپخته تا ۲۵ درصد , حدود ۵ درصد آن را به حساب صندوق حمايتي براي حمايت از ايجاد درون اختصاص دهند تا مابه التفاوت بها تضميني از اين محل پرداخت شود .

پرده هوا

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :iran-foodex
تاريخ: ۱۰ تير ۱۳۹۶ ساعت: ۰۲:۵۳:۵۷

 به گزارش اقتصاد آنلاين اين مبادرت به پيرو كامل شدن بانك داده ها وارد كنندگان و ايجاد كنندگان در سامانه جامع گمركي صورت گرفت و از اين پس تبادل داده ها واردات كليه توليد ها تندرست محور دربين گمرك و اداره طعام و دارو تماما الكترونيكي و از روش سامانه جامع گمركي و سامانه خوراك و دارو صورت مي‌گيرد . 
طبق توافق گمرك كشور ايران و وزارت بهداشت , معالجه و فراگيري پزشكي بر طبق واردات مواد خوراكي , آرايشي و بهداشتي سامانه مشتركي در گمرك و اداره طعام و دارو جهت رابطه TTAC طعام و دارو و EPL گمرك فعال‌سازي شده كه شفافيت و تندرست بيشتري را در‌اين حوزه در‌پي دارااست . 
با امداد اين سامانه , مورخ ايجاد و انقضاي حقيقي وواقعي كالا , قاچاق يا اين كه مورد تاييد و همينطور اصل يا اين كه تقلبي بودن جنس متبوع خويش معين ميشود . 
براي واردات كالاي خوراكي , آرايشي و بهداشتي شخص وارد كننده علاوه بر ثبت توصيه در پنجره تجارت فرامرزي مي بايست در سامانه اداره طعام و دارو موسوم به TTAC نيز ثبت شود تا تاييدات حتمي براي ورود محصول متبوع گرفته شود . 
مبني بر اعلام اداره خوراك و دارو , گمرك فقط كالاهايي را ترخيص ميكند كه از روش اين سامانه ثبت و جواز ترخيص آن ها صادر شده باشد . 
ارزيابي بر زنجيره تامين , توزيع , عرضه توليد ها تندرست محور ( دارو و فراورده هاي ارگانيك گياهي و سنتي , طعام , آرايشي و بهداشتي و امكانات و الزامات پزشكي ) در تراز سرزمين , توليد نظام رهگيري و رديابي توليدها تندرست محور در زمان زنجيره , ساخت نظام پايش و در دست گرفتن كيفي و پاره اي توليد ها سالم محور براساس آمايش مرزو بوم در همگي سطح هاي و ساخت سيستم عكس العمل سرعت بالا و فراخوان محصول ها نامنطبق در سراسر مرز و بوم در همه سطح ها از هدف ها اين سامانه مشترك گمرك و اداره خوراك و دارو است . 
علي معقولي ; مديركل راءس واردات و كارها بخش ها آزاد و ويژه جديدا طي بخشنامه‌اي به گمركات اجرايي گفت كه همگي داده ها ساخت كنندگان و واردات كنندگان توليدات تندرست محور در سامانه هاي گمرك و طعام و دارو ثبت شده و از اين پس تبادل داده ها همه ساخت كنندگان و مواد اول و وام ها گمركي به توليدها سالم محور نيز در قالب اين سامانه ها صورت ميگيرد و تفاهم طومار قبل از فرمان كار بيرون ميگردد

جت پرينتر

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :iran-foodex
تاريخ: ۸ تير ۱۳۹۶ ساعت: ۰۶:۴۵:۲۳

بازار گوشت در شروع ماه رمضان به كدام سمت و سو مي رود؟ منصور پوريان مدير شوراي تأمين كنندگان دام زنده در مذاكره , با اشاره به پاياني حالت عرضه دام اظهار داشت : طي سه روز اخير نرخ هر كيلو دام زنده در پي ارتقاء عرضه با كاهش سه هزار توماني روبرو شد به طوريكه از ۱۷ هزارتومان به ۱۴ هزار تومان تقليل يافت . 
او علت گراني گوشت قرمز رنگ را عرضه محدود دام به وسيله قصابي‌ ها و اعمال عارضه ها سنگين وزن از طرف كشتارگاه‌ ها دانست و افزود : براساس پيشنهاد دامپزشكي ۲۴ ساعت جنازه در سردخانه‌ها بايستي حفظ شود و از‌آنجا‌كه هزينه كشتار جنازه گوساله ۱۴۰ هزارتومان و گوسفند به ۴۰ هزارتومان رسيده از اين رو اين دستور تأثير مستقيمي در نوسانات ارزش گوشت در بازار دارااست . 

خط توليد قند
پوريان ادامه بخشيد : با عرضه بدون واسطه دام به كشتارگاه و جنازه به قصابان در كنار عرضه گوشت گرم با نرخ تصويب شده مدني ۳۱ هزار و ۵۰۰ تومان در مرحله ميايدن , توقع مي رود كه ارزش در بازار به تعادل رسد . 
مديريت شوراي تأمين كنندگان دام زنده در باب پيش گويي موقعيت بها گوشت در شروع ماه رمضان اظهار كرد : وزارت مجاهدت در جهت تعادل ارزش گوشت در بازار مبادرت به ساخت مطرح ترين صنعت دامپروري دام و كشتارگاه زياران در قزوين كرده كه با كشتار و عرضه روزمره دام و گوشت با نرخ تصويب شده مدني پيش گويي مي شود كه رخداد خاصي در بازار صورت ندهد . 
به گفته او ساخت عرصه عرضه دام در شمال تهران از سمت معاونت كارها دام وزارتخانه و عرضه بي واسطه دام حذف واسطه ها و تعادل گزيده بها در بازار را به همراه دارااست . 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :iran-foodex
تاريخ: ۸ تير ۱۳۹۶ ساعت: ۰۶:۴۳:۳۲

ايران تحت عنوان مسئول هماهنگي كميته خاورنزديك كودكس در فائو تعيين شد در نهمي نشست كميته كودكس خاور نزديك كه در پايگاه اداره خواربار و كشاورزي ملل متحد /فائو/ در شهر رم برگزار شد , جمهوري اسلامي ايران به زمان دو سال ديگر از سمت كليه 17 مرزوبوم عضو اين كميته , تحت عنوان مسئول هماهنگي كودكس تعيين شد . 

خط توليد قند
كارشناسان فائو با تاكيد بر اين كه كشور‌ايران در عصر سر كردگي دوساله خويش در‌اين كميته , قدم هاي بلندي را در تقويت همياري هاي حوزه‌ اي برداشته است , اعلام كردند كه‌اين دستور سبب شده تا كشور ايران را به بازه زماني 2 سال ديگر به سر گروهي اين كميته گزينش كنيم . 
اين گرد هم آيي با حضور خانم ' نيره غالب شانس ' مدير اداره استاندارد كشور ايران تحت عنوان مدير اين نشست و محمد حسين شجاعي علي قريه مشاور ارشد علمي اداره ملي استاندارد جمهوري اسلامي ايران و هماهنگ كننده حوزه‌ اي برگزار شد . 
خانم برنده اقبال , هماهنگي , گنجايش سازي از روش اعمال راه و روش تحليل خطر با استفاده از نيز افزايي متخصص ها حوزه‌ و همينطور تدوين كردن استانداردهاي حيطه اي براي تبديل آن‌ها به استانداردهاي بين المللي را اعم از هدف ها و برنامه هاي آتي جمهوري اسلامي ايران براي كميته خاور نزديك كودكس خواند . 
او همينطور اظهار داشت : در نشست رم پيش نويس استاندارد ناحيه اي براي نوشيدني ' دوغ ' هم مصوب شده‌است . اين استاندارد در سال 2008 به وسيله كشور ايران به كميته شير و فرآورده هاي كودكس سفارش و در دستوركار آن قرار گرفته بود . بعد از سفارش آن تحت عنوان استاندارد حيطه اي در 2010 و بعد از بررسي و بازبيني ها و مشاجره و تبادل نظرها فني در اجلاسيه نهم در مراحل سرعت بالا استاندارنويسي كودكس قرار گرفت و از سطح 5 به سطح 8 ارتقاء يافت تا در چهلمين اجلاسيه حيطه اي كه در ماه جولاي اين سال در سوئيس اجرا مي شود , رسما تصويب شده شود . 
نهمي نشست پنج روزه كميته هماهنگي استانداردهاي غذايي از روز دو شنبه به سر كردگي جمهوري اسلامي در اتاق جمهوري اسلامي ايران در پايگاه اداره خواربار و كشاورزي ملل متحد ' فائو ' در شهر رم ايتاليا آغاز شد . انگيزه كميته هماهنگي استانداردهاي غذايي در خاور نزديك , ساخت وام ها براي مبادلات بين المللي خوراك و نگهداري درست محصول ها و مراقبت خوراك است .

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :iran-foodex
تاريخ: ۷ تير ۱۳۹۶ ساعت: ۰۳:۲۹:۰۹

/ مرغ و تخم مرغ كشور ايران فارغ از مشتريطلسم صادراتي پس از آنفلوانزا/ مرغ و تخم مرغ كشور ايران فارغ از مشتري با اعلام طهارت كشور‌ايران از آنفولانزاي وخيم پرنده ها , صادرات مرغ و تخم مرغ صرفا به افغانستان آغاز شده‌است . پرده هوا
فعالان حوزه براين باورند كه طي يك سري ماه اخير با شيوع آنفولانزاي خراب پرنده ها اكثري از رقبا همچون تركيه در بازارهاي انگيزه رخنه كردند كه در حال حاضر به باعث كمبود مزيت رقبتي , قابليت گشوده پس‌ گيري بازار‌ها نيست . 
ولي ناگفته نماند كه با دقت به پتانسيل ايجاد صنعت طيور و اضافي ساخت , دولت با جايزه صادراتي بايستي به ياري صادركنندگان آيد , در غير اين صورت مي بايست فاتحه اين صنعت را خواند . 
محمد يوسفي مديريت انجمن رويش دهندگان مرغ گوشتي در مصاحبه با اشاره به سرگيري صادرات مرغ به عراق و افغانستان اظهار داشت : گرچه دو هفته است از آغاز صادرات دوباره مرغ به عراق و افغانستان مي‌ گذرد , ولي حجم صادرات مضاعف نيست . 
او افزود : صادركنندگان اهل ايران با تاجران عراقي و افغاني سرگرم عقدقرارداد و گفتمان ميباشند كه توقع مي‌ رود ميزان صادرات در روزهاي آينده ارتقا يايد . 
يوسفي بابيان اين كه قابليت صادرات ۴۰۰ هزارتن مرغ به بازارهاي انگيزه هست , اظهار كرد : اين درحالي است كه سال قبلي به دنبال شيوع آنفولانزاي وخيم پرنده ها اين ميزان فقط ۱۰۰ هزارتن بوده است . 
مديريت انجمن رويش دهندگان مرغ گوشتي ادامه اعطا كرد : صادركنندگان اهل ايران با ارتقاء حجم صادرات مرغ مي بايست اقتدار رقابت پذيري با ديگر صادركنندگان در بازارهاي جهاني را ارتقا دهند , چراكه در صورت عدم تخصيص مشوق صادراتي قابليت و امكان صادرات با استمرار نيست . 
او با اشاره به اين‌كه به سبب ساز بالا بودن ارزش تمام شده قابليت صادرات چشمگير نيست , تصريح كرد : بها تمام شده هر كيلو مرغ در كشورهاي صادركننده ۲ . ۱ دلار است , در حاليكه به سبب ساز تخصيص مشوق صادراتي و سود از محل فروش داخلي با نرخ ۱ . ۴ الي ۱ . ۵ دلار به بازارهاي انگيزه صادر مي شود . 
به گفته يوسفي با وجود خسارت مرغداران از محل فروش داخلي و عدم تخصيص مشوق صادراتي قابليت صادرات در بازارهاي انگيزه نيست . 
خبري از مشوق صادراتي نيست 
ناصر رسول پور مدير هيات مديره اتحاديه مرغ تخم گذار استان تهران در گفتمان با اشاره به طلسم صادرات تخم مرغ به عراق اظهار‌كرد : در حال حاضر فقدان تقاضا و مزيت قيمتي در بازارهاي انگيزه چنين قوانيني را رقم زد . 
پيامبر پور ادامه اعطا كرد : با دقت به اضافي ۱۵۰ الي ۲۰۰ هزارتن تخم مرغ بايستي ذكر كرد كه در صورت تقاضا مي‌توان به بازارهاي انگيزه صادر كرد . 
به گفته او نرخ هر كيلو تخم مرغ درب مرغداري ۳ هزار و ۹۰۰ تومان معادل دانه‌اي ۲۷۰ تومان است . 
مدير هيات مديره اتحاديه مرغ تخم گذار در جواب به‌اين سؤال كه قابليت كاهش نرخ تخم مرغ در بازار هست , اذعان كرد : كليه ساله در تابستان و ماه رمضان در پي كاهش تقاضا , قيمت‌ ها پروسه نزولي به خويش مي‌ گيرد البته اين سال به منجر معدوم سازي ميزان قابل توجهي از قطعه مرغ‌ها , بعيد است كه‌اين دستور واقعه بيافتد . 
او تصريح كرد : در الان دولت براي رقابت مرغداران در بازارهاي انگيزه بايستي دست كم كيلويي ۳۰۰ تومان مشوق صادراتي را در اختيار صادركنندگان قرار دهد و اين درحالي است كه علي رغم عهد هاي متفاوت , خبري از مشوق صادراتي نيست .

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :iran-foodex
تاريخ: ۳ تير ۱۳۹۶ ساعت: ۰۲:۱۹:۴۱

روغن و شكر در بازار جهاني ارزان شد به گزارش خبركزاري تسنيم به گزارش رابطه ها همگاني كمپاني بازرگاني مدني كشور ايران ; طبق گزارش شوراي جهاني غلات در هفته منتهي به 26 مه , روغن سوياي آرژانتين و برزيل با 9 و 7 دلار كاهش , 806 دلار و روغن آفتابگردان روسيه و اكراين با 10 دلار كاهش , 783 دلار در هر بدن خريد و فروش گرديده اند . 
بر مبنا اين گزارش ; روغن پالم مالزي با 17 و اندونزي با 30 دلار كاهش به بها هاي 748 و735 دلار در هر بدن فروخته شدند . 
اين گزارش مي‌افزايد : در حاليكه درين هفته ارزش برنج هاي هندي باسماتي 1121 و اروگوئه به ترتيب 13 و 8 دلار كاهش را تجربه كردند ولي برنج هاي تايلندي و ويتنامي ارتقا 12 و 17 دلاري ارزش داشتند . جت پرينتر
درين گزارش آمده است : به جز كاهش 20 دلاري ارزش گندم دروم كانادا , گندم هاي استراليا , درياي سياه و خوراكي كانادا و آلمان با ارتقا اندك 2 تا 6 دلاري به بها هاي 225 , 218 , 279 , و 228 دلار در هر بدن به فروش رفته اند . 
بر طبق گزارش شوراي جهاني غلات و شكر آنلاين , شكر برزيل 344 دلار خريد و فروش شد و در‌اين هفته 26 دلار كاهش ارزش داشت .

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :iran-foodex
تاريخ: ۱ تير ۱۳۹۶ ساعت: ۰۶:۳۷:۰۴

آب معدني‌ هاي بي هويت را نخوريد به گزارش واضح , محمدحسين عزيزي مديريت انجمن صنعت هاي غذايي كشور ايران در گفتگويي راظهار كرد : مصرف آب معدني‌ هاي بي نام‌و‌نشان احتمالا سبب ساز پيدايش مشكلات زيادي در اشخاص شود و حوزه سالم را به خطر انداخته و هزينه‌ هاي گزافي را به مملكت و خانواده‌ ها زور نمايد . 
او تيتر كرد : مردمان بايستي آب معدني‌ هاي مصرف نمايند كه دارنده نشان استاندارد بوده و از اداره طعام و دارو مرز و بوم تاييديه پرده هوا اضطراري را گرفته باشد در غير اين صورت محتويات داخل آب معدني‌ از ديد بهداشتي قابل پذيرش نيست . 
عزيزي تاكيد كرد : آب معدني هاي بي هويت احتمال دارد به طور دستي و سواي رعايت كردن مساله بهداشتي مالامال شده باشند و بطري‌هاي آب مصرف شده در آنان غير بهداشتي باشد . 
مدير انجمن صنعت هاي غذايي كشور‌ايران اعلام‌كرد : مصرف آب آلوده و كثيف خطر پيدايش بيماري‌هاي وبا و اسهال را ارتقا ميدهد و خوبتر است كه از مصرف آب هاي آشاميدني غير بهداشتي بويژه در فصل‌تابستان جلوگيري شود .

موضوع:
برچسب‌ها: ،

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ]